Kilsyth and Mountain District Basketball Association
Home
Fixtures/Results
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Kilsyth and Mountain District Basketball Associ ...
/
TUESDAY Men C Grade - S19/20
Filter by season
Winter 2016
WINTER 2019
WINTER 2018
Winter 2017
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Summer 2014/15
2nd Season 2014
2015 Winter
2014 Winter
Filter by competition
Select a Competition
ASC Boys Grade 1A/B- S19/20
ASC Boys Grade 1C - S19/20
ASC Boys Grade 2A/B - S19/20
ASC Boys Grade 2C - S19/20
ASC Boys Grade 3A/B - S19/20
ASC Boys Grade 3C - S19/20
ASC Boys Grade 4A/B - S19/20
ASC Boys Grade 4C - S19/20
ASC Boys Grade 5A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6C - S19/20
ASC Girls Grade 2 - S19/20
ASC GIRLS Grade 1/2 - S19/20
ASC Girls Grade 3A/B - S19/20
ASC Girls Grade 4A/B - S19/20
ASC Girls Grade 5/6 - S19/20
BOYS Miniball Sect 1 - S19/20
BOYS Miniball Sect 2 - S19/20
BOYS Under 8A - S19/20
BOYS Under 8B - S19/20
BOYS Under 8C - S19/20
BOYS Under 8CRes - S19/20
BOYS Under 9A - S19/20
BOYS Under 9ARes - S19/20
BOYS Under 9B - S19/20
BOYS Under 9BRes - S19/20
BOYS Under 9C - S19/20
BOYS Under 9CRes - S19/20
BOYS Under 10A - S19/20
BOYS Under 10ARes - S19/20
BOYS Under 10B - S19/20
BOYS Under 10BRes - S19/20
BOYS Under 10C - S19/20
BOYS Under 10CRes - S19/20
BOYS Under 11A - S19/20
BOYS Under 11B - S19/20
BOYS Under 11BRes - S19/20
BOYS Under 11C - S19/20
BOYS Under 11CRes - S19/20
BOYS Under 12A - S19/20
BOYS Under 12ARes - S19/20
BOYS Under 12B - S19/20
BOYS Under 12BRes - S19/20
BOYS Under 12C - S19/20
BOYS Under 13A - S19/20
BOYS Under 13AR - S19/20
BOYS Under 13B - S19/20
BOYS Under 13BRes - S19/20
BOYS Under 13C - S19/20
BOYS Under 13CRes - S19/20
BOYS Under 14A - S19/20
BOYS Under 14AR - S19/20
BOYS Under 14B - S19/20
BOYS Under 14BRes - S19/20
BOYS Under 14C - S19/20
BOYS Under 14CRes - S19/20
BOYS Under 15A - S19/20
BOYS Under 15B - S19/20
BOYS Under 15BRes - S19/20
BOYS Under 15C - S19/20
BOYS Under 15CRes - S19/20
BOYS Under 16A - S19/20
BOYS Under 16ARes - S19/20
BOYS Under 16B - S19/20
BOYS Under 16BRes - S19/20
BOYS Under 16C - S19/20
BOYS Under 18A - S19/20
BOYS Under 18ARes - S19/20
BOYS Under 18B - S19/20
BOYS Under 18BRes - S19/20
BOYS Under 18C - S19/20
BOYS Under 18CRes - S19/20
BOYS Under 21A - S19/20
BOYS Under 21B - S19/20
BOYS Under 21BRes - S19/20
BOYS Under 21C - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 1/2 - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 3/4 - S19/20
GIRLS Miniball Sect 1 - S19/20
GIRLS Under 9A - S19/20
GIRLS Under 9AR - S19/20
GIRLS Under 9B - S19/20
GIRLS Under 9C - S19/20
GIRLS Under 11A - S19/20
GIRLS Under 11AR - S19/20
GIRLS Under 11B - S19/20
GIRLS Under 11BR - S19/20
GIRLS Under 11C - S19/20
GIRLS Under 11CR - S19/20
GIRLS Under 12A - S19/20
GIRLS Under 12B - S19/20
GIRLS Under 12C - S19/20
GIRLS Under 14A - S19/20
GIRLS Under 14B - S19/20
GIRLS Under 14BRes - S19/20
GIRLS Under 14C - S19/20
GIRLS Under 14CRes - S19/20
GIRLS Under 16A - S19/20
GIRLS Under 16AR - S19/20
GIRLS Under 16B - S19/20
GIRLS Under 16C - S19/20
GIRLS Under 18A - S19/20
GIRLS Under 18B - S19/20
GIRLS Under 18C - S19/20
GIRLS Under 21A - S19/20
GIRLS Under 21B - S19/20
GIRLS Under 21C - S19/20
Mixed FRIDAY Section 1 - S19/20
Mixed FRIDAY Section 2 - S19/20
MONDAY Men A/ARes Grade - S19/20
MONDAY Men B/BRes Grade - S19/20
MONDAY Men C/CRes Grade - S19/20
MONDAY Men Championship - S19/20
MONDAY Men D Grade - S19/20
MONDAY Men DRes Grade - S19/20
MONDAY Men E Grade - S19/20
MONDAY Men ERes Grade - S19/20
MONDAY Men F Grade - S19/20
MONDAY Men FRes Grade - S19/20
MONDAY Men G Grade - S19/20
MONDAY Men H Grade - S19/20
MONDAY Men HRes Grade - S19/20
SUNDAY Men Section 1 - S19/20
SUNDAY Men Section 2 - S19/20
SUNDAY Men Section 3 - S19/20
SUNDAY Men Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 1/2 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 3 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 5 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 6 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 7 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 8 - S19/20
THURSDAY Women A/ARes Grade - S19/20
THURSDAY Women B Grade - S19/20
THURSDAY Women C Grade - S19/20
THURSDAY Women D Grade - S19/20
THURSDAY Women E/ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men A/ARes Grade - S19/20
TUESDAY Men B Grade - S19/20
TUESDAY Men C Grade - S19/20
TUESDAY Men D Grade - S19/20
TUESDAY Men E Grade - S19/20
TUESDAY Men ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men F Grade - S19/20
TUESDAY Men FRes Grade - S19/20
TUESDAY Men G/GRes Grade - S19/20
TUESDAY Men H Grade - S19/20
VWBA - S19/20
Fixtures/Results
TUESDAY Men C Grade - S19/20
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
J Bannan
ARB Swags
12
32
R Austiin
OLD MAGIC
11
24
B Trimboli
PUKIT
12
23
L Patten
PUKIT
14
23
J Patten
PUKIT
13
22
A Newfield
TURNITUP
6
21
G Storr
ARB Swags
10
21
M Krivosija
Myths & Le
13
21
N Foote
OLD MAGIC
13
21
C Arnott
MIGHTY DUCKZ
9
19
J Galanos
OLD MAGIC
11
19
M Leonard
ARB Swags
9
18
D Johnson
MIGHTY DUCKZ
9
17
J Arthur
SQUAD
8
17
B Wilkinson
MIGHTY DUCKZ
7
16
S Reyment
Myths & Le
8
16
L Thomas
SQUAD
8
14
A Thomas
Myths & Le
3
12
B Barnett
PUKIT
13
12
D Quick
Myths & Le
10
12
L Kellet
ARB Swags
8
12
C Peka
ARB Swags
12
11
M Montebello
SQUAD
7
11
P Mackie
TURNITUP
6
11
T Arnott
MIGHTY DUCKZ
8
11
T Laszl
SQUAD
8
11
C Carstens
ARB Swags
6
10
D Colarossi
Myths & Le
7
10
K Maniscalchi
ARB Swags
12
10
C Lording
MIGHTY DUCKZ
8
9
D Anderson
SQUAD
6
9
M Wyatt
Myths & Le
5
9
R Menke
PUKIT
9
9
M Nucifora
Myths & Le
11
8
P Sinclair
PUKIT
8
8
A Foote
OLD MAGIC
9
7
J Lee-Archer
ARB Swags
7
7
M Flink
PUKIT
11
7
S Simmons
TURNITUP
5
7
S Sales
ARB Swags
9
7
A White
TURNITUP
5
6
J Michael
SQUAD
4
6
T Sheridan
OLD MAGIC
4
6
B Eisenhut
Myths & Le
4
5
D Graham
Myths & Le
13
5
J Bahtagic
OLD MAGIC
9
5
S Ismail
MIGHTY DUCKZ
9
5
B Hauer
PUKIT
2
4
C Johnson
SQUAD
3
4
C Kennedy
Tacko Tuesday
3
4
H Hosking
SQUAD
1
4
J Zingini
TURNITUP
6
4
K King
OLD MAGIC
2
4
M Lyons
Myths & Le
3
4
A Mazzella
Tacko Tuesday
3
3
D - N M Bahbah
Myths & Le
1
3
O Bahtagic
OLD MAGIC
2
3
P Dielemans
SQUAD
4
3
R Greenwood
MIGHTY DUCKZ
1
3
A Kirk
Tacko Tuesday
2
2
B Sinclair
Myths & Le
1
2
B Archer
Tacko Tuesday
3
2
C Galanos
OLD MAGIC
12
2
D Mcardle
MIGHTY DUCKZ
2
2
J Galanos
OLD MAGIC
2
2
M Grubb
SQUAD
1
2
C Mcginley
OLD MAGIC
1
1
J Trimboli
PUKIT
1
1
C Pantlin
TURNITUP
2
D Sutherland
PUKIT
1
J - N M Saaavedra
MIGHTY DUCKZ
1
M Tomazic
Tacko Tuesday
3
R Leach
Tacko Tuesday
3
S Foote
OLD MAGIC
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started