Kilsyth and Mountain District Basketball Association
Home
Fixtures/Results
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Kilsyth and Mountain District Basketball Associ ...
/
BOYS Under 18ARes - S19/20
Filter by season
Winter 2016
WINTER 2019
WINTER 2018
Winter 2017
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Summer 2014/15
2nd Season 2014
2015 Winter
2014 Winter
Filter by competition
Select a Competition
ASC Boys Grade 1A/B- S19/20
ASC Boys Grade 1C - S19/20
ASC Boys Grade 2A/B - S19/20
ASC Boys Grade 2C - S19/20
ASC Boys Grade 3A/B - S19/20
ASC Boys Grade 3C - S19/20
ASC Boys Grade 4A/B - S19/20
ASC Boys Grade 4C - S19/20
ASC Boys Grade 5A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6C - S19/20
ASC Girls Grade 2 - S19/20
ASC GIRLS Grade 1/2 - S19/20
ASC Girls Grade 3A/B - S19/20
ASC Girls Grade 4A/B - S19/20
ASC Girls Grade 5/6 - S19/20
BOYS Miniball Sect 1 - S19/20
BOYS Miniball Sect 2 - S19/20
BOYS Under 8A - S19/20
BOYS Under 8B - S19/20
BOYS Under 8C - S19/20
BOYS Under 8CRes - S19/20
BOYS Under 9A - S19/20
BOYS Under 9ARes - S19/20
BOYS Under 9B - S19/20
BOYS Under 9BRes - S19/20
BOYS Under 9C - S19/20
BOYS Under 9CRes - S19/20
BOYS Under 10A - S19/20
BOYS Under 10ARes - S19/20
BOYS Under 10B - S19/20
BOYS Under 10BRes - S19/20
BOYS Under 10C - S19/20
BOYS Under 10CRes - S19/20
BOYS Under 11A - S19/20
BOYS Under 11B - S19/20
BOYS Under 11BRes - S19/20
BOYS Under 11C - S19/20
BOYS Under 11CRes - S19/20
BOYS Under 12A - S19/20
BOYS Under 12ARes - S19/20
BOYS Under 12B - S19/20
BOYS Under 12BRes - S19/20
BOYS Under 12C - S19/20
BOYS Under 13A - S19/20
BOYS Under 13AR - S19/20
BOYS Under 13B - S19/20
BOYS Under 13BRes - S19/20
BOYS Under 13C - S19/20
BOYS Under 13CRes - S19/20
BOYS Under 14A - S19/20
BOYS Under 14AR - S19/20
BOYS Under 14B - S19/20
BOYS Under 14BRes - S19/20
BOYS Under 14C - S19/20
BOYS Under 14CRes - S19/20
BOYS Under 15A - S19/20
BOYS Under 15B - S19/20
BOYS Under 15BRes - S19/20
BOYS Under 15C - S19/20
BOYS Under 15CRes - S19/20
BOYS Under 16A - S19/20
BOYS Under 16ARes - S19/20
BOYS Under 16B - S19/20
BOYS Under 16BRes - S19/20
BOYS Under 16C - S19/20
BOYS Under 18A - S19/20
BOYS Under 18ARes - S19/20
BOYS Under 18B - S19/20
BOYS Under 18BRes - S19/20
BOYS Under 18C - S19/20
BOYS Under 18CRes - S19/20
BOYS Under 21A - S19/20
BOYS Under 21B - S19/20
BOYS Under 21BRes - S19/20
BOYS Under 21C - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 1/2 - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 3/4 - S19/20
GIRLS Miniball Sect 1 - S19/20
GIRLS Under 9A - S19/20
GIRLS Under 9AR - S19/20
GIRLS Under 9B - S19/20
GIRLS Under 9C - S19/20
GIRLS Under 11A - S19/20
GIRLS Under 11AR - S19/20
GIRLS Under 11B - S19/20
GIRLS Under 11BR - S19/20
GIRLS Under 11C - S19/20
GIRLS Under 11CR - S19/20
GIRLS Under 12A - S19/20
GIRLS Under 12B - S19/20
GIRLS Under 12C - S19/20
GIRLS Under 14A - S19/20
GIRLS Under 14B - S19/20
GIRLS Under 14BRes - S19/20
GIRLS Under 14C - S19/20
GIRLS Under 14CRes - S19/20
GIRLS Under 16A - S19/20
GIRLS Under 16AR - S19/20
GIRLS Under 16B - S19/20
GIRLS Under 16C - S19/20
GIRLS Under 18A - S19/20
GIRLS Under 18B - S19/20
GIRLS Under 18C - S19/20
GIRLS Under 21A - S19/20
GIRLS Under 21B - S19/20
GIRLS Under 21C - S19/20
Mixed FRIDAY Section 1 - S19/20
Mixed FRIDAY Section 2 - S19/20
MONDAY Men A/ARes Grade - S19/20
MONDAY Men B/BRes Grade - S19/20
MONDAY Men C/CRes Grade - S19/20
MONDAY Men Championship - S19/20
MONDAY Men D Grade - S19/20
MONDAY Men DRes Grade - S19/20
MONDAY Men E Grade - S19/20
MONDAY Men ERes Grade - S19/20
MONDAY Men F Grade - S19/20
MONDAY Men FRes Grade - S19/20
MONDAY Men G Grade - S19/20
MONDAY Men H Grade - S19/20
MONDAY Men HRes Grade - S19/20
SUNDAY Men Section 1 - S19/20
SUNDAY Men Section 2 - S19/20
SUNDAY Men Section 3 - S19/20
SUNDAY Men Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 1/2 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 3 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 5 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 6 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 7 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 8 - S19/20
THURSDAY Women A/ARes Grade - S19/20
THURSDAY Women B Grade - S19/20
THURSDAY Women C Grade - S19/20
THURSDAY Women D Grade - S19/20
THURSDAY Women E/ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men A/ARes Grade - S19/20
TUESDAY Men B Grade - S19/20
TUESDAY Men C Grade - S19/20
TUESDAY Men D Grade - S19/20
TUESDAY Men E Grade - S19/20
TUESDAY Men ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men F Grade - S19/20
TUESDAY Men FRes Grade - S19/20
TUESDAY Men G/GRes Grade - S19/20
TUESDAY Men H Grade - S19/20
VWBA - S19/20
Fixtures/Results
BOYS Under 18ARes - S19/20
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
TFS
Z Cox
S.E.B.C. S
10
33
J Largue
FOSTERS Ph
9
28
K Emary
S.E.B.C. S
10
27
J Blacker
EASTERN Ea
10
26
1
K Frost
FOSTERS Ph
10
26
T Deany
S.E.B.C. S
9
21
C Gray
S.E.B.C. S
10
20
1
J Walker
S.E.B.C. S
10
20
J Karwan
MT EVELYN
10
20
N Palmer
EASTERN Ea
10
20
1
B Bateman
S.E.B.C. S
10
19
B Hipfel
FOSTERS Ph
10
19
K Huttig
FOSTERS Ph
10
17
L Baxter
S.E.B.C. S
10
16
1
B Gray
S.E.B.C. S
10
15
1
J Radley
EASTERN Ea
10
15
C Robinson
MT EVELYN
10
14
1
H House
MONTROSE V
10
14
A Clark
S.E.B.C. S
6
13
C Waite
MONTROSE V
10
13
D Willmott
FOSTERS Ph
9
13
H Teather
MONTROSE V
9
13
D Curnow
MT EVELYN
5
12
F Lian
EASTERN Ea
9
12
M Lian
EASTERN Ea
9
12
D Sartori
S.E.B.C. S
8
11
J Williams
EASTERN Ea
8
11
J Brown
S.E.B.C. S
8
11
L Davis
MONTROSE V
10
11
M Braun
MAROONDAH
4
11
C Smith
MTEV10
4
10
K Willsher
S.E.B.C. S
3
10
L Wilson-Gardner
FOSTERS Ph
7
10
C Duddington
MT EVELYN
10
9
E House
MONTROSE V
8
9
B Schilte
MONTROSE V
7
8
K Clifford
MONTROSE V
4
8
J Conte
MONTROSE V
3
7
K Rostron
WANDIN War
3
7
A Bushell
MONTROSE V
9
6
A Ryan-Bader
MONTROSE V
10
6
B Graaf
MTEV10
4
6
J Farmilo
MAROONDAH
4
6
J Rogers
S.E.B.C. S
4
6
K Roma
MTEV10
4
6
L Cianciaruso
S.E.B.C. S
9
6
Z Riding-Hill
S.E.B.C. S
8
6
A Heerings
MT EVELYN
8
5
L Neil
EASTERN Ea
3
5
M Riding-Hill
S.E.B.C. S
4
5
M Sheehan
S.E.B.C. S
4
5
C Palmer
EASTERN Ea
4
4
J Gibb
MTEV10
2
4
J Carlile
EASTERN Ea
4
4
J Harris
MTEV10
3
4
K Loutit
S.E.B.C. S
4
4
O Renouf
MONTROSE V
4
4
R M Laren
MONTROSE V
8
4
S Eastwood
MAROONDAH
1
4
S Zeinert
MAROONDAH
4
4
T Gladwin
EASTERN Ea
6
4
B Richardson
S.E.B.C. S
4
3
C Wyss
S.E.B.C. S
1
3
E Barlow
EASTERN Ea
4
3
H Rattray
MONTROSE V
4
3
J Chaplin
WANDIN War
4
3
J Fitzgerald
EASTERN Ea
4
3
J Lamonica
WANDIN War
4
3
J Chi
S.E.B.C. S
3
3
L Hackett
MTEV10
4
3
M Lees
EASTERN Ea
4
3
M Steele
MONTROSE V
4
3
S Steer
EASTERN Ea
4
3
T Holly
S.E.B.C. S
2
3
A Bell
WANDIN War
4
2
A Munyard
MONTROSE V
4
2
B Cleary
FOSTERS Ph
1
2
C Bentley
WANDIN War
3
2
J Peters-Heal
FOSTERS Ph
1
2
K Baxter
MT EVELYN
8
2
L Sturrock
EASTERN Ea
4
2
O Killingbeck
MAROONDAH
2
2
P Boot
WANDIN War
4
2
S Mcgrath
S.E.B.C. S
4
2
W Stewart
S.E.B.C. S
6
2
B Sykes
WANDIN War
4
1
C Welsh
MAROONDAH
1
1
J Harman
MAROONDAH
3
1
L Hipfel
FOSTERS Ph
3
1
B Chrisfield
S.E.B.C. S
1
B Sutherland
EASTERN Ea
2
C Weinmann
FOSTERS Ph
1
C Newman
MAROONDAH
2
D Schneider
MTEV10
3
J Kay
FOSTERS Ph
1
J Dunn
MTEV10
3
J Hale
MT EVELYN
1
L Margetts
MT EVELYN
1
N Jojo
S.E.B.C. S
3
S Graaf
MTEV10
2
T Strahan
MONTROSE V
1
Z Hanrahan
MAROONDAH
4
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started