Kilsyth and Mountain District Basketball Association
Home
Fixtures/Results
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Kilsyth and Mountain District Basketball Associ ...
/
TUESDAY Men G/GRes Grade - S19/20
Filter by season
Winter 2016
WINTER 2019
WINTER 2018
Winter 2017
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Summer 2014/15
2nd Season 2014
2015 Winter
2014 Winter
Filter by competition
Select a Competition
ASC Boys Grade 1A/B- S19/20
ASC Boys Grade 1C - S19/20
ASC Boys Grade 2A/B - S19/20
ASC Boys Grade 2C - S19/20
ASC Boys Grade 3A/B - S19/20
ASC Boys Grade 3C - S19/20
ASC Boys Grade 4A/B - S19/20
ASC Boys Grade 4C - S19/20
ASC Boys Grade 5A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6A/B - S19/20
ASC Boys Grade 6C - S19/20
ASC Girls Grade 2 - S19/20
ASC GIRLS Grade 1/2 - S19/20
ASC Girls Grade 3A/B - S19/20
ASC Girls Grade 4A/B - S19/20
ASC Girls Grade 5/6 - S19/20
BOYS Miniball Sect 1 - S19/20
BOYS Miniball Sect 2 - S19/20
BOYS Under 8A - S19/20
BOYS Under 8B - S19/20
BOYS Under 8C - S19/20
BOYS Under 8CRes - S19/20
BOYS Under 9A - S19/20
BOYS Under 9ARes - S19/20
BOYS Under 9B - S19/20
BOYS Under 9BRes - S19/20
BOYS Under 9C - S19/20
BOYS Under 9CRes - S19/20
BOYS Under 10A - S19/20
BOYS Under 10ARes - S19/20
BOYS Under 10B - S19/20
BOYS Under 10BRes - S19/20
BOYS Under 10C - S19/20
BOYS Under 10CRes - S19/20
BOYS Under 11A - S19/20
BOYS Under 11B - S19/20
BOYS Under 11BRes - S19/20
BOYS Under 11C - S19/20
BOYS Under 11CRes - S19/20
BOYS Under 12A - S19/20
BOYS Under 12ARes - S19/20
BOYS Under 12B - S19/20
BOYS Under 12BRes - S19/20
BOYS Under 12C - S19/20
BOYS Under 13A - S19/20
BOYS Under 13AR - S19/20
BOYS Under 13B - S19/20
BOYS Under 13BRes - S19/20
BOYS Under 13C - S19/20
BOYS Under 13CRes - S19/20
BOYS Under 14A - S19/20
BOYS Under 14AR - S19/20
BOYS Under 14B - S19/20
BOYS Under 14BRes - S19/20
BOYS Under 14C - S19/20
BOYS Under 14CRes - S19/20
BOYS Under 15A - S19/20
BOYS Under 15B - S19/20
BOYS Under 15BRes - S19/20
BOYS Under 15C - S19/20
BOYS Under 15CRes - S19/20
BOYS Under 16A - S19/20
BOYS Under 16ARes - S19/20
BOYS Under 16B - S19/20
BOYS Under 16BRes - S19/20
BOYS Under 16C - S19/20
BOYS Under 18A - S19/20
BOYS Under 18ARes - S19/20
BOYS Under 18B - S19/20
BOYS Under 18BRes - S19/20
BOYS Under 18C - S19/20
BOYS Under 18CRes - S19/20
BOYS Under 21A - S19/20
BOYS Under 21B - S19/20
BOYS Under 21BRes - S19/20
BOYS Under 21C - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 1/2 - S19/20
DAYTIME LADIES - Section 3/4 - S19/20
GIRLS Miniball Sect 1 - S19/20
GIRLS Under 9A - S19/20
GIRLS Under 9AR - S19/20
GIRLS Under 9B - S19/20
GIRLS Under 9C - S19/20
GIRLS Under 11A - S19/20
GIRLS Under 11AR - S19/20
GIRLS Under 11B - S19/20
GIRLS Under 11BR - S19/20
GIRLS Under 11C - S19/20
GIRLS Under 11CR - S19/20
GIRLS Under 12A - S19/20
GIRLS Under 12B - S19/20
GIRLS Under 12C - S19/20
GIRLS Under 14A - S19/20
GIRLS Under 14B - S19/20
GIRLS Under 14BRes - S19/20
GIRLS Under 14C - S19/20
GIRLS Under 14CRes - S19/20
GIRLS Under 16A - S19/20
GIRLS Under 16AR - S19/20
GIRLS Under 16B - S19/20
GIRLS Under 16C - S19/20
GIRLS Under 18A - S19/20
GIRLS Under 18B - S19/20
GIRLS Under 18C - S19/20
GIRLS Under 21A - S19/20
GIRLS Under 21B - S19/20
GIRLS Under 21C - S19/20
Mixed FRIDAY Section 1 - S19/20
Mixed FRIDAY Section 2 - S19/20
MONDAY Men A/ARes Grade - S19/20
MONDAY Men B/BRes Grade - S19/20
MONDAY Men C/CRes Grade - S19/20
MONDAY Men Championship - S19/20
MONDAY Men D Grade - S19/20
MONDAY Men DRes Grade - S19/20
MONDAY Men E Grade - S19/20
MONDAY Men ERes Grade - S19/20
MONDAY Men F Grade - S19/20
MONDAY Men FRes Grade - S19/20
MONDAY Men G Grade - S19/20
MONDAY Men H Grade - S19/20
MONDAY Men HRes Grade - S19/20
SUNDAY Men Section 1 - S19/20
SUNDAY Men Section 2 - S19/20
SUNDAY Men Section 3 - S19/20
SUNDAY Men Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 1/2 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 3 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 4 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 5 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 6 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 7 - S19/20
SUNDAY Mixed Section 8 - S19/20
THURSDAY Women A/ARes Grade - S19/20
THURSDAY Women B Grade - S19/20
THURSDAY Women C Grade - S19/20
THURSDAY Women D Grade - S19/20
THURSDAY Women E/ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men A/ARes Grade - S19/20
TUESDAY Men B Grade - S19/20
TUESDAY Men C Grade - S19/20
TUESDAY Men D Grade - S19/20
TUESDAY Men E Grade - S19/20
TUESDAY Men ERes Grade - S19/20
TUESDAY Men F Grade - S19/20
TUESDAY Men FRes Grade - S19/20
TUESDAY Men G/GRes Grade - S19/20
TUESDAY Men H Grade - S19/20
VWBA - S19/20
Fixtures/Results
TUESDAY Men G/GRes Grade - S19/20
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
P Henkel
TACO's
12
33
R Hieber
The DIRTY
11
31
A Reynolds
TACO's
11
27
J Mcmaster
Beers BOYS
9
26
L Harnetty
OUTAPUFF
12
23
R Mifsud
Mad Skillz
7
23
R Stewart
Mad Skillz
8
22
A Corrone
SPEED Demo
7
21
G Bolan
Mad Skillz
9
21
G Hardie
SPARTANS
10
21
B Nicoll
OUTAPUFF
8
20
J Kehoe
Beers BOYS
7
20
M Felstead
HIGH BMI
12
20
R Wiggett
HIGH BMI
11
20
D Richards
SPEED Demo
7
18
S Sculthorpe
SCYC Warri
11
18
D Bennett
SPARTANS
13
17
M Leusenkamp
SPARTANS
8
17
S Byrne
SPEED Demo
6
17
C Felstead
HIGH BMI
12
16
J Bicknell
Beers BOYS
8
16
J Lechner
HIGH BMI
11
16
B Cleary
SCYC Warri
6
15
T Kuipers
SPARTANS
12
15
D Scarratt
SPARTANS
12
13
D Hieber
The DIRTY
12
13
L Major
SPEED Demo
8
13
M Fowler
SCYC Warri
11
13
G Guenther
Mad Skillz
8
12
M Szubanski
OUTAPUFF
13
12
S - N M Oconnor
TACO's
10
12
A Clyde
Mad Skillz
8
11
C Fisher
SPEED Demo
7
11
D Oliver
TACO's
12
11
L Burke
OUTAPUFF
11
11
P Christensen
Mad Skillz
8
11
R Bannister
Mad Skillz
6
11
D Stortenbeker
TACO's
10
10
M Angus
SCYC Warri
11
10
P Pleming
SCYC Warri
7
10
P - N M Mckenzie
TACO's
11
10
S Luckhurst
SCYC Warri
10
10
T F - N Member
OUTAPUFF
11
10
T Turner
Beers BOYS
8
10
D Blatnik
SONS of PL
3
9
L Mcmaster
Beers BOYS
9
9
M Delahunty
The DIRTY
10
9
S Kollosche
HIGH BMI
11
9
A Treeby
The DIRTY
6
8
B Dobinson
Beers BOYS
9
8
J Baker
OUTAPUFF
7
8
J Potts
TACO's
11
8
A Panza
SONS of PL
3
7
D Dipietro
SCYC Warri
6
7
J Treeby
The DIRTY
9
7
K Hobson
SPARTANS
7
7
M Smith
SPEED Demo
7
7
B James
YARRA GLEN
2
6
L Jones
OUTAPUFF
13
6
T Baddock
Beers BOYS
8
6
D Green
The DIRTY
11
5
J Sherlock
TRYCERAHOP
4
5
M Holmes
TRYCERAHOP
4
5
B Fitzsimons
SONS of PL
3
4
J Maunder
YARRA GLEN
2
4
J Hurley
SONS of PL
3
4
K Harvey
SPARTANS
4
4
M - N M Warton
SCYC Warri
7
4
A Marshall
Mad Skillz
7
3
A Newlands
Mad Skillz
4
3
B Strybosch
YARRA GLEN
2
3
D Fox
YARRA GLEN
2
3
J Fitzsimons
SONS of PL
3
3
M P - N Member
SONS of PL
1
3
M Weavell
TRYCERAHOP
4
3
M Kuipers
SPARTANS
12
3
N Semken
The DIRTY
12
3
R Stewart
Mad Skillz
4
3
S Hall
YARRA GLEN
2
3
B Turpin
The DIRTY
3
2
J Treeby
The DIRTY
3
2
M Karwan
TRYCERAHOP
4
2
T Barnes
SPEED Demo
8
2
W Fitzsimons
SONS of PL
2
2
A Depace
SPEED Demo
2
1
B Stevens
SPARTANS
1
1
B Jenkins
TRYCERAHOP
3
1
J Allen
SPARTANS
1
1
M Green
The DIRTY
2
1
S Figg
HIGH BMI
1
1
A Buerckner
OUTAPUFF
2
C D Win
TRYCERAHOP
1
J Gologranc
HIGH BMI
1
J Barr
YARRA GLEN
3
J Meadows
TRYCERAHOP
1
N Jamieson
SPEED Demo
1
N Holmes
TRYCERAHOP
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started